Rusko-Slovenský prekladač viet

Preklad

S ruštinou sa stretneme hlavne vo východnej Európe a Ázii. Je materinským jazykom pre viac ako 167 miliónov ľudí. Je úradným jazykom napríklad v Rusku, Bielorusku, Kazachstane a Kirgizsku.

Rusko sa rozprestiera na dvoch kontinentoch. Zahŕňa podstatnú časť východnej Európy a takmer celú severnú Áziu. Rozlohou viac ako 17 miliónov km2 je najväčším štátom sveta. S počtom 146,8 miliónov obyvateľov je to deviata najľudnatejšia krajina na svete. Väčšina obyvateľov sa hlási k pravoslávnej cirkvi a menou je ruský rubeľ. Rusko sa nazýva aj krajinou neobmedzených možností. Nachádza sa tu najhlbšie a najstaršie jazero na svete – Bajkalské jazero. Kaspické more je zase najväčším jazerom sveta. Hlavné mesto Moskva je dôležitým ekonomickým, historickým i kultúrnym centrom diania v Rusku.

Ruský jazyk je najrozšírenejší slovanský jazyk. Je čoraz vyhľadávanejší aj na portáloch, ktoré ponúkajú prácu. Aj to je dôvod, prečo preklady z ruštiny do slovenčiny patria na našej stránke k tým najpoužívanejším. Náš prekladač viet si s ruským jazykom poradí aj napriek tomu, že ruština používa azbuku. Neváhajte využiť aj našu mobilnú verziu.