Ruské pozdravy

rusky_jazyk Pozdravy sú jedny z najčastejšie používaných slovíčok každého jazyka. Vedieť pozdraviť je základ. Je to jedna z prvých vecí, s ktorou sa stretnete pri konverzácii s Rusom. Tak ako u nás aj v Rusku existuje viacero druhov pozdravov, ktorých použitie závisí od formálnosti daného momentu. Okrem toho sa dnes naučíte aj niečo málo z ruskej neverbálnej komunikácie, ktorá je pri zdravení tiež veľmi dôležitá. Po dnešnej lekcii budete vedieť ako sa povie po rusky dobrý deň, dobrý večer, dobrú noc a iné každodenné pozdravy. Správnosť daných fráz si môžete pohodlne overiť v našom prekladači viet.

Read more

Ako sa naučiť cudzí jazyk v priebehu pol roka

Všetci, ktorí ste sa niekedy pokúšali naučiť nejaký cudzí jazyk, viete, že to nie je len tak. Vyžaduje si to veľa odhodlania a driny. Ak si však myslíte, že to vyžaduje aj veľa času, možno vás práve toto video vyvedie z omylu. Cudzí jazyk sa podľa tejto štúdie dá naučiť v priebehu pol roka. A tým nemám na mysli rozšírenie si slovnej zásoby, ktorá by vás ušetrila prekladania si cudzích slovíčok v našom prekladači viet. Hovorím o učení, po ktorom budete môcť plnohodnotne konverzovať. Zabudnite na výhovorky typu – nemám talent. Ani ten nepotrebujete!

Read more

Ako sa predstaviť po rusky

rusky_jazykV Rusku si veľmi potrpia na spôsoboch, preto je veľmi dôležité, vedieť sa správne predstaviť. Najlepšie je nechať si to vysvetliť krok po kroku ruským učiteľom. Za tri minúty sa budete vedieť po rusky predstaviť ako rodený Rus. Lekcia v podobe krátkeho videa je ten najrýchlejší a najjednoduchší spôsob, ako sa naučiť nejaké základné frázy z ruského jazyka.

Read more