Francúzsko-Slovenský prekladač viet

Preklad

Francúzština je jazyk, ktorým sa hovorí najmä vo Francúzsku, Belgicku, Švajčiarsku, Kanade a v niekoľkých krajinách v Afrike. Je rodným jazykom pre približne 77 miliónov ľudí a až 128 miliónov ľudí ho používa ako druhý jazyk.

V západnej Európe sa nachádza Francúzsko. Vyspelý štát, ktorého susedmi sú Belgicko, Luxembursko, Nemecko, Švajčiarsko, Taliansko, Monako, Andorra a Španielsko. Patrí k zakladateľom Európskej únie a zákonným platidlom tu je euro. Francúzsko je po Rusku a Ukrajine rozlohou tretia najväčšia európska krajina. Vo Francúzsku žije približne 65 miliónov ľudí a ročne ho navštívi viac ako 10 miliónov turistov z celého sveta. V hlavnom meste Paríž nájdeme Eiffelovu vežu – najnavštevovanejšiu pamiatku v krajine. Okrem toho táto krajina láka nielen historickými pamiatkami, ale aj plážami, v zime lyžovačkou a nepochybne gastronómiou.

Francúzsky jazyk patrí k románskym jazykom a nie je až také ľahké sa ho naučiť. Je to veľmi fonetický jazyk a je považovaný za jeden z najkrajších jazykov na svete. Na internete sú francúzske preklady vyhľadávané. Služby prekladania vám ponúkne aj náš prekladač viet. Poradí si aj s dlhšou francúzskou vetou, ktorú budete chcieť do slovenčiny preložiť. Na vysokej úrovni je aj naša databáza francúzskych slov, veď posúďte sami.