Nemecko-Slovenský prekladač viet

Maximálna dĺžka textu na preloženie je 5000 znakov. Zostáva:

Preklad:

Preložený text...
Nie ste s prekladom spokojný? Skúste Prekladač Textov!

Nemčina je po Angličtine jeden z najčastejšie vyučujúcich jazykov na slovenských školách, preto z hľadiska uľahčenia práce a vďaka prekliku na túto stránku máte možnosť zrýchlenej voľby. Nemecký prekladač viet funguje rovnako ako pri všetkých jazykoch. Vložíte do neho nemeckú vetu, ktorú chcete preložiť a náš algoritmus sa postará o preklad vety z nemčiny do slovenčiny, poprípade zo slovenčiny do nemčiny podľa vašej voľby. Preklad je veľmi rýchly a jednoduchý. V prípade, že by ste chceli prekladať do iného jazyka, prekliknite sa na hlavnú stránku, kde máte na výber z viac ako 50 rôznych jazykov.

Nemčina je západo germánsky jazyk. Odhadovaný počet rodených nemcov je 90-100 miliónov. Nemčina je jeden z najrozšírenejších jazykov na svete a je to najviac rozšírený jazyk v rámci Európskej únie. Určitý počet slov je v nemčine odvodený z latinky a gréčtiny a pár z francúzštiny a angličtiny. Nemčina je písaná štandardnou latinkou, pridané má však tri samohlásky s prehláskou – (Ä/ä, Ö/ö, and Ü/ü) a písmeno ß (takzvané ostré s). Nemecko slovenský preklad viet funguje veľmi jednoducho. Jeho najväčšia výhoda, že je online, preto máte tento translator vždy po ruke. Slovo translator je anglické slovo, ktoré sa udomácnilo aj v našich podmienkach a väčšina z vás teda vie, že znamená prekladač. V Nemecku by ste slovo translator preložili ako Übersetzer, teda anglicko nemecký prekladač by bol v preklade English Übersetzer. Najväčší problém robí časovanie slovies a skloňovanie podstatných mien. V tomto prípade môžu nastať pri preklade viet z nemčiny do slovenčiny nejaké problémy. V prípade nejakých nejasností nie je problém si pomôcť nemecko slovenským slovníkom, ktorý ma doma v printovej podobe určite skoro každý z vás.

Nemecko sa skladá zo šestnástich štátov. Jeho hlavné a najväčšie mesto je Berlín. Nemecko sa rozprestiera na ploche 357 021 kilometrov štvorcových. S približne 81 miliónmi obyvateľov je to najviac obývaný štát Európskej únie. Nemecko je jeden s hlavných politických a ekonomických ťahúňov európskeho kontinentu a rovnako sa spomína aj v oblasti histórie a techniky.