Anglicko-Slovenský prekladač viet

Preklad

Angličtina je západogermánsky jazyk, pôvodom z Anglicka a je to tretí najrozšírenejší materinský jazyk na svete. Celkovo však angličtinou hovorí odhadom až 1,8 miliarda ľudí. Moderná angličtina je zároveň najdominantnejší jazyk v oblasti komunikácie, vedy, informačných technológií, ale aj zábavy.

Anglicko je súčasťou Spojeného kráľovstva. Je to ostrovný štát ležiaci v severozápadnej časti Európy. Na severe má spoločné hranice so Škótskom a na západe susedí s Walesom. Zvyšok krajiny obklopujú Severné more, Írske more, Atlantický oceán a od Francúzska je oddelený Lamanšským prielivom. K Anglicku taktiež patrí ďalších 100 malých ostrovov. Juh a stred tejto krajiny pokrývajú prevažne nízke pohoria a nížiny. Má viac ako 53 miliónov obyvateľov a jeho hlavným mestom je Londýn. Najobľúbenejšou atrakciou tejto metropoly je London Eye. S Anglickom sa spája aj premenlivé počasie s častými zrážkami. Za obľúbený čaj, ktorého Angličania vypijú najviac na svete zaplatíte britskými librami.

Anglickým jazykom sa dohovoríte skoro v každej krajine sveta a preto je jasné, že najväčší dopyt pri prekladaní viet je najmä v tomto jazyku. Preklad viet z angličtiny do slovenčiny je väčšinou bezproblémový. Databáza nášho slovníka obsahuje všetky potrebné výrazy, aby bol preklad čo najlepší. Problém môže vzniknúť pri anglických idiomoch, ktoré si však tiež môžete nájsť na našom webe. Anglický prekladač viet nemá problém ani s opačným prekladom zo slovenčiny do angličtiny, čo ho robí jedným z najlepších a zároveň najjednoduchších nástrojov pri prekladaní na internete.