Kórejsko-Slovenský prekladač viet

Preklad

Kórea je východoázijské teritórium, ktoré je rozdelené do dvoch rozdielnych suverénnych štátov – Severná Kórea a Južná Kórea. Nachádza sa na Kórejskom polostrove.

Kórejská republika alebo hovorovo Južná Kórea leží na brehu Žltého a Japonského mora. Krajina sa rozprestiera na ploche viac ako 100 tisíc km2. Južná Kórea je demokratický štát s viac ako 51 miliónmi obyvateľov. V hlavnom meste Soul žije viac ako 20 miliónov ľudí a patrí k najväčším mestám na svete.

Kórejská ľudovodemokratická republika, hovorovo Severná Kórea je štát ležiaci na severe Kórejského polostrova. Na severe hraničí s Čínou a Ruskom a na juhu ho od Južnej Kórey oddeľuje demilitarizovaná zóna. Je to najnepriechodnejšia a najstráženejšia hranica na svete. Počet obyvateľov sa odhaduje na 25 miliónov a hlavné mesto sa volá Pchjongjang. V tejto krajine vládne tvrdá diktatúra, chudoba a porušujú sa tu ľudské práva. Severná Kórea je známa aj svojím jadrovým programom a armádou, ktorá je štvrtou najväčšou na svete. Severokórejčania nemajú prístup k internetu. Niekoľko privilegovaných má prístup k vnútornej sieti, ktorá obsahuje len vládou schválené webové stránky.

Kórejčina je jazyk, ktorý je v spomínaných krajinách úradným jazykom. Zaujímavosťou je, že kórejčina nemá niektoré písmená ako „f“ a „v“. Patrí nepochybne k ťažkým jazykom. Jedným z nástrojov ako mu porozumieť je aj náš prekladač viet. S prekladmi z kórejčiny do slovenčiny si poradí rovnako dobre ako s inými jazykmi.