Nórsko-Slovenský prekladač viet

Maximálna dĺžka textu na preloženie je 5000 znakov. Zostáva:

Preklad:

Preložený text...
Nie ste s prekladom spokojný? Skúste Prekladač Textov!

norsky-prekladac-vietNórština je veľmi zaujímavý, veľmi ťažko sa učiaci jazyk. V Nórsku však máte jednu veľkú výhodu, skoro s každým sa dohovoríte bez problémov aj po Anglicky. V prípade, že máte znalosť tohto jazky obmedzenú, ako dobrý pomocník doma, alebo na cestách vám môže byť náš nórsko-slovenský prekladač viet, ktorý preloží z nórštiny do slovenčiny skoro akúkoľvek vetu, frázu alebo slovo. Úradné preklady z Nórskeho jazyka je lepšie nechať na odborníka. Na jednoduché vety alebo spojenia môžete použiť tento nástroj na preklady. Nórsko – oficiálne Nórske kráľovstvo je škandinávska jednotná konštitučná monarchia.

Celková rozloha Nórska je 385.252 kilometrov štvorcových. Veľkosť nórskej populácie je podobná tej našej. Nórov je okolo 5 miliónov. Je druhá najhustejšie obývaná krajina v Európe. Krajina má spoločné hranice so Švédskom. Na severovýchode susedí s Fínskom a Ruskom a na juhu s Dánskom. Nórske rozsiahle pobrežné pásmo čelí na severu Atlantickému oceánu a Barentsovmu moru. Nórsko má rozsiahle zásoby petroleja, plynu, minerálov, stavebného dreva a rôznych morských plodov. Krajina má štvrý najväčší príjem na obyvateľa v Európe. Mimo stredného východu je to štvrtý najväčší producent ropy a plynu na svete. Nórsko má najväčší index rozvoja obyvateľstva na svete a rovnako má najvyšší index demokracie.

Južné a západné Nórsko zažíva viacej zrážok a má miernejšie zimy ako juhovýchod. Nížiny v okolí Osla majú najteplejšie a najslnečnejšie letá, ale taktiež veľmi chladné zimy, zvlášť vo vnútrozemí. Vďaka tomu, že Nórsko sa nachádza vo vysokej zemepisnej šírke, existujú tu veľmi veľké variácie slnečného svetla. V oblastiach severného arktického kruhu slnko od mája do júla nikdy kompletne nezapadá za horizont a zvyšok krajiny má denne 20 hodín svetla. Naopak od novembra do januára slnko na severe nikdy nevyjde nad horizont, preto majú stále tmu a zvyšok krajiny sa teší svetlu iba na pár hodín.

V oblasti športu vyniká Nórsko najmä v zimných športoch, v poslednej dobe sa dostáva na výslnie aj hokej.