Španielsko – Slovenský prekladač viet

Preklad

Španielsky jazyk je druhý najpoužívanejší jazyk sveta. Ako materinský jazyk ho dnes na svete používa okolo 500 miliónov ľudí. Stretneme sa s ním v Európe, v štátoch Latinskej Ameriky, Afriky i na niektorých ostrovoch v Ázii.

V juhozápadnej Európe, na Pyrenejskom polostrove sa rozprestiera Španielske kráľovstvo. S plochou viac ako 505 tisíc je po Francúzsku najväčšou krajinou Európskej únie. K územiu Španielska patria aj Baleárske ostrovy v Stredozemnom mori a Kanárske ostrovy v Atlantickom oceáne. V Španielsku žije 46,5 milióna ľudí. V srdci Španielska sa nachádza Madrid, hlavné mesto krajiny. Hlavne počas leta Španielsko nemá núdzu o turistov vďaka prímorským letoviskám.

Španielčina je síce oveľa ľahší jazyk na učenie ako napríklad taká francúzština, veľa ľudí však klasicky robí pri prekladoch do spanielčiny chyby pri dodržiavaní správneho slovosledu (ako to už býva pri väčšine jazykov). Ako pomôcku pri výučbe neváhajte použiť náš prekladač viet zo španielčiny do slovenčiny. Obsahuje veľmi širokú slovnú zásobu tohto južanského jazyka, čo vám zaručí kvalitný preklad fráz a viet.