Turecko-Slovenský prekladač viet

Maximálna dĺžka textu na preloženie je 5000 znakov. Zostáva:

Preklad:

Preložený text...
Nie ste s prekladom spokojný? Skúste Prekladač Textov!

Turečtina je najpopulárnejším tureckým jazykom. Rozpráva ním viac ako 63 miliónov rodených turkov, ktorý sa vo veľkej miere nachádzajú práve v Turecku, taktiež sú v malých skupinách rozmiestení v Nemecku, Bulharsku, Macedónsku, Severnom Cypre, Gércku a ďalších častiach východnej Európy, Kaukazu a Centrálne Ázie.
Prekladač viet z turečtiny do slovenčiny funguje spoľahlivo. Preložený text je veľmi ľahko čitateľný bez potreby nejakých špeciálnych úprav. Prekladanie z tureckého jazyka nie v našich končinách veľmi často využívané, avšak zísť sa môže napríklad na účely dovolenky alebo vycestovania za prácou.
Korene tohto jazyka smerujú do Centrálne Ázie, kde sa pred 1300 rokmi objavila prvá písomná zmienka o tomto jazyku.
Populácia Turecka je relatívne mladá. Čo sa týka športu majú turci na veľmi dobre ligovej úrovni práve futbal. Z našich futbalových reprezentantov tam pôsobí viacero hráčov. Najviac sa doposiaľ preslávil náš útočník Miroslav Stoch, ktorý v tureckej ligovej súťaži dokonca zaznamenal najkrajší gól roka 2012.
Hlavné mesto turecka je Ankara. V roku 2010 bola odhadovaná populácia turecka na úrovni 72 miliónov obyvateľov. Tureckí občania sa taktiež nazývajú pre prekladoch turkovia. Turkovia tvoria druhú najväčšiu etnickú minoritnú skupinu občanov.
Naučiť sa Turecky nie je až tak potrebné ako ovládať anglický jazyk. Preto stačí, ak si pri prekladaní viet pomôžete naším prekladačom.