Fínsko-Slovenský prekladač viet

Maximálna dĺžka textu na preloženie je 5000 znakov. Zostáva:

Preklad:

Preložený text...
Nie ste s prekladom spokojný? Skúste Prekladač Textov!

Fínsko (oficiálne Fínska republika) je severská krajina situovaná do severnej časti Európy. Má spoločné hranice so Švédskom na západe, na severe susedí s Nórskom, na východe s Ruskom a na mori má hranicu s Estónskom.
Odhadovaná populácia je 5,4 milóna ľudí. Väčšina z nich je sústredená do južných regiónov. Čo sa týka rozlohy je to ôsma najväčšia krajina v Európe a najredšie zaľudnená krajina v Európskej únií. Politicky sa jedná o parlamentnú republiku s vládou sídliacou v hlavnom meste Fínska – Helsinkách. Vo Fínsku sa hovorí po Fínsky. Preklad z fínštiny do slovenčiny alebo z fínskeho jazyka do slovenského býva veľmi často využívaný najmä študentami Erasmu. Do Fínska nechodí veľmi veľa slovákov. V tejto republike spravil našej krajine veľmi dobré meno hokejista Tomáš Záborský, ktorý sa tam v sezóne 2011/2012 stal najlepším strelcom fínskej ligy.
Čo sa týka samotného jazyka, fínštinu je pre slováka veľmi ťažké sa naučiť. S tým či sa dohovoríte by som si však veľmi ťažkú hlavu nerobil, pretože rovnako ako pri prekladaní zo švédštiny sú vo Fínsku už od útleho veku vedení k angličtine. Preto im nerobí prekladanie z angličtiny do fínštiny ani najmenší problém.
Okrem hlavného mesta Helsínk stoja za zmienku aj ďalšie veľké mestá ako sú napríklad Tampere, Turku, Oulu, Jyväskalä, Lahti a Kuopio.
Fínsko je označované aj ako krajina tisícich jazier. Na jeho území sa nachádza viac ako šesťdesiattisíc jazier.
Fínska vlajka je založená na podobe škandinávskeho kríža, ktorý je vyobrazený v modrej podobe na bielom podklade. Fínsko je rovinatá krajina s veľmi nízkymi kopcami.